Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Otužuji se, protože mě to baví a taky v tom vidím skvělou prevenci proti chorobám všeho druhu. K celoročnímu plavání v přírodě jsem přidala chůzi naboso. Pochopitelně také v přírodě. Kromě odolnosti vůči rýmě mi můj nový koníček přinesl také další úhel pohledu na svět.

Znáte typické kartonové krabice, ve kterých se přepravují banány? Jejich éra pomalu končí. Banány se začínají přepravovat ve vratných bedýnkách - z Latinské Ameriky do celého světa. Stojí za tím česká firma, která dokáže jednu bedýnku použít až 120 krát. Svět tak ušetří tuny kartonu, který sloužil na jedno použití.

Myslíte si, že digitalizace patří do mladých firem, jejichž výroba jede na moderních strojích? Kdepak! Automatizace a digitalizace proniká i do velmi tradičních odvětví a do podniků s dlouhou výrobní historií. Mění se přitom role lidí, kteří u výrobní linky pracují: tradiční obsluhu linky nahrazují roboti a z údržbářů se stávají ajťáci.

Češi dokázali sestavit výrobní linku u klienta v zahraničí, aniž by s ní na místo určení odjel jediný technik. Montáž, kterou běžně provádí pět lidí a trvá jim deset dnů, proběhla na dálku za pomoci tabletu, kamery a zapálených odborníků na obou stranách. Vývoj technologie trval zhruba půl roku a na straně odběratele vyvolal nadšení.

Opakující se lockdowny pořádně prověřily finanční zdraví českých firem. Na světlo se tak dostaly předem připravené krizové scénáře. A ukázala se akčnost vedoucích pracovníků i jejich schopnost reagovat na nové situace. Ke slovu přišla hotovost a platby předem. Jak si české rodinné podniky poradily s cash-flow, nedostatkem materiálů i pracovních...