Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Během návštěvy Egypta jsem se potkala s kamarádkou, Češkou, která se v Egyptě vdala a už tam nějakou dobu žije. Chtěla mi ukázat tvář této země z pohledu, který turistům běžně zůstává skrytý. A tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je, když vyrazí na nákupy egyptská žena.

Česká antivirová firma Avast představila koncept celoživotní flexibility, díky němuž mohou zaměstnanci pracovat téměř odkudkoliv na světě. Čerpají neomezený počet dnů dovolené a v kanceláři se mohou ukázat třeba jen jednou měsíčně na schůzku se svým týmem nebo šéfem. Inspirace přišla do pražského ústředí přes oceán ze Silicon Valley.

Jak se daří českým firmám chránit se před kyberútoky? Podle odborníků mají některé české úřady v kyberbezpečnosti dokonce náskok před soukromým sektorem. Vysvětlení je jednoduché - nařizuje jim to zákon, zatímco firmy se chrání dobrovolně a na základě rozhodnutí svých vlastníků. Útoky s cílem získat velké výkupné jsou stále častější a jde o velký...

Auta bez řidiče se stávají stále více skutečností. Brno chce v červnu zahájit provoz samořiditelného minibusu, který bude jezdit na lince městské dopravy. Svezení bude zdarma a ve voze bude sedět řidič, který však zasáhne pouze v případě hrozící kolize. Plzeň chce do ostrého provozu pustit samořiditelnou tramvaj, a to už během pár let.

Otužuji se, protože mě to baví a taky v tom vidím skvělou prevenci proti chorobám všeho druhu. K celoročnímu plavání v přírodě jsem přidala chůzi naboso. Pochopitelně také v přírodě. Kromě odolnosti vůči rýmě mi můj nový koníček přinesl také další úhel pohledu na svět.