Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Svatojakubská pouť má skvělé značení, symbol žluté mušle na modrém pozadí uvidíte na každém druhém sloupku. Když se však člověk trochu odchýlí z trasy, potřebuje se spolehnout sám na sebe (a na dobrou mapu). Zajít si pár kilometrů navíc není žádné drama, okolní krajina je krásná. Kdo má však v nohách přes sto kilometrů a na zádech batoh, chce...

Svatojakubská pouť má několik tras, já jsem se vydala z Porta do španělského Santiaga de Compostela. Pěšky 260 km za 13 dnů s 9 kilovým batohem na zádech. Nevěděla jsem, co od takové cesty čekat, jen jsem tušila, že to bude úžasné. A bylo!

Jako mentorka jsem vstoupila do programu, který podporuje předávání zkušeností v marketingu. Stojí za ním vzdělávací platforma Holky z marketingu a právě běží jubilejní 10. ročník. A bez ohledu na název se do něj mohou přihlásit i kluci 😉

Zeptala jsem se umělé inteligence, jaké výhody nám přinese chytrá nemocnice. Co získá pacient a jak se investice do technologií vyplatí z pohledu nemocnice. Píšu na to téma článek pro Hospodářské noviny a před rozhovorem s expertem na digitalizaci jsem chtěla otestovat, zda mi AI může usnadnit přípravu.

Švýcarsko je nádherná země, která nabízí řadu volnočasových aktivit. Studenti ale musejí počítat s obrovskou náročností studia, která je nesrovnatelná s nasazením u nás. Univerzita limituje počet hodin, které mohou studenti pracovat. Zato poskytuje velkorysá stipendia.