Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Přátelství a pocit sounáležitosti, který poutníci zažívají během svého putování, je v dnešní technologické době naprosto ojedinělý. Pro mě patří k nejsilnějším zážitkům cesty. Úplně neznámí lidé se spontánně zdraví a dávají do řeči, poutnický pozdrav "Buen Camino" zaznívá nesčetněkrát za den.

Svatojakubská pouť má skvělé značení, symbol žluté mušle na modrém pozadí uvidíte na každém druhém sloupku. Když se však člověk trochu odchýlí z trasy, potřebuje se spolehnout sám na sebe (a na dobrou mapu). Zajít si pár kilometrů navíc není žádné drama, okolní krajina je krásná. Kdo má však v nohách přes sto kilometrů a na zádech batoh, chce...

Svatojakubská pouť má několik tras, já jsem se vydala z Porta do španělského Santiaga de Compostela. Pěšky 260 km za 13 dnů s 9 kilovým batohem na zádech. Nevěděla jsem, co od takové cesty čekat, jen jsem tušila, že to bude úžasné. A bylo!

Jako mentorka jsem vstoupila do programu, který podporuje předávání zkušeností v marketingu. Stojí za ním vzdělávací platforma Holky z marketingu a právě běží jubilejní 10. ročník. A bez ohledu na název se do něj mohou přihlásit i kluci 😉

Zeptala jsem se umělé inteligence, jaké výhody nám přinese chytrá nemocnice. Co získá pacient a jak se investice do technologií vyplatí z pohledu nemocnice. Píšu na to téma článek pro Hospodářské noviny a před rozhovorem s expertem na digitalizaci jsem chtěla otestovat, zda mi AI může usnadnit přípravu.