Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Poutavá kniha z období, kdy v dnešním Turecku dochází k proměně císařství na republiku. Princezna Selma spolu se svou matkou sultánkou odchází do nuceného exilu a místo života v přepychu ji čeká život plný odříkání. Kniha přináší pro Středoevropana poměrně málo známý pohled na kulturu a dějiny Osmanské říše.

Začátek nového roku vyzývá k přemýšlení nad plány pro nové období. Někdo si odhodlaně nastavuje novoroční předsevzetí (s životností obvykle pár dnů či týdnů...). Roční plány a cíle však nabízejí pro své dosažení mnohem delší období, plných dvanáct měsíců. Jak ovšem plánovat v období, kdy nevíme, co bude zítra?

Sašenka

04.11.2020

Velká říjnová socialistická revoluce vypukla ve skutečnosti 7. listopadu. Spustil ji výstřel z Aurory. V kulisách této revoluce a přerodu Ruska v Sovětský Svaz se odehrává román Sašenka. Tip na tuto knihu jsem si záměrně nechala právě na tyto dny, na které připadá výročí Velkého října.

Obrátil se na mě klient, bývalý ředitel nadnárodní korporace. Rozhodl se rozjet svůj vlastní byznys. Ve svém oboru se jedná o známou tvář, proto chtěl o své kariérní změně i novém pracovním směřování informovat novináře.

Plav pomáhat!

17.09.2020

Je sice teprve září, už teď ale patří má účast na Prague City Swim k nejlepším nápadům letošního roku. Nejen, že jsem přispěla na charitu, ale uplavala jsem 1,5 kilometru ve Vltavě (ještě na začátku léta mi ta vzdálenost přišla dost šílená 😊). Navíc koupání ve Vltavě je v centru Prahy kvůli lodní dopravě zakázané, zážitek o to cennější.