Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

I v době covidové vznikla řada nových věcí a inovativních postupů. Chytré nádobí pro odnos jídla domů, navíc vyrobené z lépe recyklovatelných materiálů, vylepšená metodika pro vzdělávání na dálku nebo materiály pro balení a přepravu zboží z e-shopů. Jsou to jen příklady toho, co se podařilo ve firmách, které se letos umístily v žebříčku Nejlépe...

Je talent dán od přírody jako neměnný, nebo se dá pílí rozvíjet? Je důležité zaměřit se na výsledek, nebo na proces? Tyto otázky si v knize Nastavení mysli klade psycholožka Carol Dwecková a své odpovědi prokládá řadou průzkumů. Podle jejího názoru se u lidí projevuje buď fixní, nebo růstové myšlení - a to má zásadní dopad na úspěch v životě....

Poutavá kniha z období, kdy v dnešním Turecku dochází k proměně císařství na republiku. Princezna Selma spolu se svou matkou sultánkou odchází do nuceného exilu a místo života v přepychu ji čeká život plný odříkání. Kniha přináší pro Středoevropana poměrně málo známý pohled na kulturu a dějiny Osmanské říše.

Začátek nového roku vyzývá k přemýšlení nad plány pro nové období. Někdo si odhodlaně nastavuje novoroční předsevzetí (s životností obvykle pár dnů či týdnů...). Roční plány a cíle však nabízejí pro své dosažení mnohem delší období, plných dvanáct měsíců. Jak ovšem plánovat v období, kdy nevíme, co bude zítra?

Sašenka

04.11.2020

Velká říjnová socialistická revoluce vypukla ve skutečnosti 7. listopadu. Spustil ji výstřel z Aurory. V kulisách této revoluce a přerodu Ruska v Sovětský Svaz se odehrává román Sašenka. Tip na tuto knihu jsem si záměrně nechala právě na tyto dny, na které připadá výročí Velkého října.