Blog

Každý z nás hledá v životě inspiraci. Na tomto místě vám přináším své postřehy, příběhy klientů, podněty z pracovního prostředí i ze zahraničních cest. 

Také se s vámi ráda podělím o tipy na zajímavé knihy. 

Přeji vám příjemné čtení :-) 

Co jsem si odnesla z konference Týden inovací? Z pohledu marketéra cením výbornou přednášku Kovyho o influencer marketingu 👍Skvělé bylo také téma digitálního detoxu. DOBA ROZTĚKANÁ. Tak by se dala charakterizovat současnost plná notifikací, mailů, firemních chatů a diskuzí v uzavřených či veřejných skupinách.

Brněnští vědci vynalezli technologii, která z vody odstraní sinice i zbytky léků. Svůj vynález CaviPlasma nechali patentovat pro český trh a aktuálně běží patentová řízení i v zahraničí. Téma vody 💦 a její čistoty mě obzvlášť zajímá, a to nejen proto, že si v přírodních nádržích ráda zaplavu.

Už jste si pořídili pořádný svetr do práce? Jak se chystáte na slibované snižování teplot v kancelářích? 😊

Během návštěvy Egypta jsem se potkala s kamarádkou, Češkou, která se v Egyptě vdala a už tam nějakou dobu žije. Chtěla mi ukázat tvář této země z pohledu, který turistům běžně zůstává skrytý. A tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, jaké to je, když vyrazí na nákupy egyptská žena.

Česká antivirová firma Avast představila koncept celoživotní flexibility, díky němuž mohou zaměstnanci pracovat téměř odkudkoliv na světě. Čerpají neomezený počet dnů dovolené a v kanceláři se mohou ukázat třeba jen jednou měsíčně na schůzku se svým týmem nebo šéfem. Inspirace přišla do pražského ústředí přes oceán ze Silicon Valley.