Ticho - kniha plná inspirace

25.11.2019

Aneb o síle introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit. Poutavá kniha o tom, jak zůstat sám sebou v době, kdy se úspěch měří počtem fanoušků a nasbíraných lajků. 

Introverti tvoří velkou část populace a bez nich by byl svět připraven o Harryho Pottera i Google, o teorii gravitace i teorii relativity. Jsou to lidé, kteří jdou svých úvahách i rozhovorech do hloubky a své vnitřní baterky dobíjejí zásadně o samotě. O samotě?? Jak nepochopitelné pro extroverta!!

Během 20. století se extraverze stala kulturním ideálem, v našem století ještě znásobená životem na sociálních sítích. Jak spolu mohou vycházet extrovert a introvert doma, v práci, ve škole, nebo ve sportovním klubu? Přečtěte si doporučení autorky! Cituje z řady studií, a tomu, kdo se rád začte do hloubky a zahloubá se nad tématem (😊), přinese spoustu zajímavých informací.

Rodiče introvertních dětí určitě zaujme kapitola s podnadpisem "jak vychovávat tiché děti ve světě, který je neslyší". Manažeři a vlastníci firem po přečtení pravděpodobně získají jiný pohled na svůj tým a uvidí nové možnosti, jak růst nebo zefektivnit své procesy.

Introvertům kniha dodá sebevědomí a extrovertům otevře nový pohled na svět. Uvařte čaj a během zimních večerů vezměte knihu do ruky. Třeba najdete odpověď na otázku, jak své introvertní dítě víc otevřít světu nebo jak v klidu zvládnout vánoční shon, rodinné návštěvy a další "povinná" setkání. Najděte inspiraci, jak si je užít místo "přežít"!

Ticho, napsala Susan Cainová, vydalo nakladatelství Jan Melvil Publishing v roce 2012