Plav pomáhat!

17.09.2020

Je sice teprve září, už teď ale patří má účast na Prague City Swim k nejlepším nápadům letošního roku. Nejen, že jsem přispěla na charitu, ale uplavala jsem 1,5 kilometru ve Vltavě (ještě na začátku léta mi ta vzdálenost přišla dost šílená 😊).  Navíc koupání ve Vltavě je v centru Prahy kvůli lodní dopravě zakázané, zážitek o to cennější. 

Prague City Swim navazuje na charitativní závod Amsterdam City Swim, který se v amsterdamských kanálech plave už od roku 2012. Na něj navázal London City Swim a od loňského roku má svůj závod také Praha. Neplavci se mohou účastnit na paddle boardech a kratší trať je připravena i pro děti. Plave se kolem Střeleckého ostrova.

Výtěžek z akce jde ve prospěch spolku ALSA, který chce vytvořit specializované centrum pro nemocné ALS, tak jako je to v jiných zemích. ALS (amyotrofická laterální skleróza) je neurologické onemocnění, které způsobuje postupnou degeneraci buněk, kterým vděčíme za pohyby svalů. Nemocní postupně přicházejí o pohyb těla, mentálně jsou však zcela zdraví, nakonec jim zůstává jen pohyb očí. 

Těší mě, že jsem mohla přispět na dobrou věc. A bylo fajn vidět další podobně nadšené lidi. Takže za rok zas! Kdo se přidá?

Vedlejším efektem celé akce je velká inspirace k přírodnímu koupání. Koupalištím se vyhýbám kvůli davům a chlorované vodě (jak taky plavat v bazénu, kde je hlava na hlavě). Předešlá léta jsem tak své sportovní chvíle věnovala spíš kolečkovým bruslím nebo hůlkám a nordic walking. Prague City Swim mě vrátil k mému dávnému koníčku plavání. V rámci přípravy a tréninku jsem objevila spoustu přírodních koupališť po celé republice i v zahraničí a naplavala hezkých pár kilometrů. Jak jsem ty příležitosti ke koupání mohla dřív nevidět? 😊

#plavpomahat     #padlujpomahat