Otužování v babím létě

15.09.2022

Už jste si pořídili pořádný svetr do práce? Jak se chystáte na slibované snižování teplot v kancelářích? 😊

Mám jiný nápad! Babí léto je ideální čas začít s otužováním a venkovním plaváním. Přehrady i jiné nádrže jsou po prázdninách vyhřáté a venkovní teplota 15-18° pořád ještě hodně připomíná léto. Ze začátku to asi bude trochu nezvyk, možná vám dá nějakou práci vypátrat poblíž vhodné místo na koupání, úsilí se však rozhodně vyplatí. Stačí se rozhodnout.

Po vstupu do vody se tělo po pár tempech zahřeje a přestane vnímat chlad. A i kdyby ne, je to v pořádku, voda je běžně mokrá a studená 💦😊 Vždyť jste v ní jen na chvíli a až vylezete ven, zase se zahřejete.

Dopřejte si v září venkovní plavání 1 - 2krát týdně a budete překvapení, jak snadné bude pokračovat i v říjnu. S klesající teplotou je přirozené pobyt ve vodě zkracovat. Hlavní je vzít si s sebou teplé oblečení na zahřátí a určitě krev v těle rozproudí dynamická chůze nebo krátký běh před i po plavání.

Pokud se rozhodnete otužovat celoročně, rozhodně je pro organismus vstřícnější navázat plynule na letní koupací sezónu, než si dát nálož v zimě a hned napoprvé lézt do zamrzlého rybníka. I v případě, že si přes zimní měsíce dáte pauzu a vrátíte se do plavek až na jaře, příznivé výsledky otužování se bezpochyby dostaví.

Až vám teplotu v kanceláři stáhnou na minimum, zůstane vám úsměv na tváři a drkotání zuby přenecháte jiným.

Co pro své zdraví děláte vy?

#osobnirozvoz #otuzovani #pracesmysli #zdravi