Koupání v zamrzlé Hostivaři

28.01.2020

Když jsem poprvé vyzkoušela zimní koupání, bylo asi pět stupňů nad nulou. Minulý víkend ale mrzlo, výzva o to větší. Zamrzlou hladinu jsme rozbili pořádným klackem a cesta ke koupání byla volná. Bylo zvláštní vstupovat do vody a krok za krokem cítit, jak do těla narážejí drobné kry.

Lidé se mě ptají, jak dlouho ve vodě vydržíme. Je to pokaždé jiné. Někdy sotva pár vteřin, jindy pár minut. Nejdřív po kolena, pak po pás, a nakonec až po krk. Jindy člověk zvládne udělat pár temp, v zamrzlé přehradě tato možnost odpadla 😊 Zato jsme získali minuty navíc lovením toho správného selfíčka 😊 😊

Když jsme vylezli na břeh, shodli jsme se na tom, že vůbec necítíme prsty na nohách. Tento pocit nám vydržel ještě chvilku potom, co jsme se oblékli. Bylo zajímavé sledovat, jak se mezitím kry na hladině pomalu spojují... Krev jsme rozproudili krátkým během a pak dynamickou chůzí. Ledový muž Wim Hoff doporučuje otužování spojit s dechovým cvičením a meditací. Podle jeho slov to přináší více energie, snižuje stres a posiluje imunitu.

Jak se o svou imunitu staráte vy? A jak dobíjíte energii a ventilujete stres?

Mám radost, že se naše otužovací skupinka rozrostla o třetího člena a další se hlásí na příště. Chcete se přidat? Přijďte rozpustit své stresy do ledové vody 😉 Můžete zatím doma začít s přípravou a ráno ve sprše střídat horkou vodu se studenou. Otužování je životní styl, bude vás bavit. Stačí začít.