Koupání s mroži a ledními medvědy

18.12.2019

Byla jsem se v prosinci koupat v jezeře! Překonala jsem další pomyslnou hranici toho, co nejde, co se nedělá, co se nesmí. Je to už víc jak týden a žádný zápal plic ani jiná nemoc mě nesklátila, ba právě naopak! Takže jsem své zimní koupání o víkendu zopakovala a tentokrát jsme se koupali dva. 

Vyhlašujeme tedy výzvu a ptáme se, kdo další se k nám přidá?

Před pár lety mě inspiroval film Bába z ledu. Od té doby jsem si s myšlenkou zimního koupání pohrávala jen tak potají ve své mysli. Postupně se k tomu přidávaly zmínky na facebooku od kamaráda, kdy a kde se byl koupat. Když může on, tak proč ne já? Jenže on žil ve Varšavě, kde má zimní koupání mnohem větší tradici. Lidé se chodí otužovat houfně a jsou na to vybaveni, třeba aby vysekali díru do ledu, když voda zamrzne.

Nedávno se kamarád přestěhoval z Polska zpátky do Čech. Už se nebylo na co vymlouvat 😊 Zkoušeli jsme koupání na Hostivařské přehradě, překážkou byl plot, neboť koupaliště je na zimu uzavřeno. Přehrada je částečně vypuštěná, na dně trochu bahna. Odhodlání ale bylo veliké, trocha bahna nás nezastaví. A jestli to studilo? Přijďte si to vyzkoušet na vlastní kůži!

Máme v plánu dát dohromady lidi, kteří rádi posouvají své hranice a současně chtějí udělat něco pro své zdraví. Otužování bereme jako legraci a prevenci zároveň. Pokud do toho chcete jít s námi, dejte vědět co nejdřív, zimní sezóna je před námi.