Kde ráda pracuji

08.10.2019

Setkávám se s lidmi, sedím u počítače a hledám informace, kreslím na papír myšlenkovou mapu...mezitím zvoní telefon a přicházejí maily. Baví mě ta různorodost! A děkuji za to, že kvůli ní nemusím sedět každý den ve stejné kanceláři. Je tolik míst, kde se dá tvořit, v klidu telefonovat, nebo naopak sbírat inspiraci. Smekám před klienty, kteří si pro svou pracovní schůzku vyberou procházku v parku 😊

Firmy mluví o nedostatku pracovníků a potenciálním zaměstnancům nabízejí všemožné benefity, v kancelářích vytváří relaxační zóny, vybavená sportoviště, meditační místnosti. Kdo z vás si však opravdu může vzít svůj laptop a jít si sednout do kavárny nebo na střešní terasu, aby tam soustředěně pracoval? A kdo z těch, co tu možnost mají, to opravdu dělá?

Dřív jsem také byla zvyklá vést většinu jednání v kanceláři, a navíc v Praze. Dnes je tomu jinak. Jezdím za klienty blízko i daleko. Často jedu dřív, abych se v místní kavárně na schůzku připravila a nechala se inspirovat novým místem. Někdy je kavárna rušná a víckrát se tam nevrátím. Jindy se vracím často a ráda. K nejoblíbenějším patří Posezení u Andělky ve Velkých Popovicích. Těší mě, že právě tady vznikly fotky pro můj web.

Kromě stylové zahrady tu najdete infocentrum a tvořivou dílnu. V ní vznikla i nádherná mozaika, kterou si můžete prohlédnout na jedné z fotek. Můj velký dík patří dámám, které se o celý prostor starají. Za jejich úžasné domácí koláče a dorty 😊 a za to, s jakou pozorností o celý prostor pečují a přispívají k tomu, aby byl svět krásným místem k bytí.

Na co lákáte své zaměstnance vy? Jak to máte u vás - sedíte každý den u stejného stolu vedle stejného kolegy? Jaká další místa jsou skvělá pro práci? Těším se na vaše tipy.

A pokud hledáte změnu ve své práci, určitě se ozvěte - ráda vás vaší pracovní změnou provedu.