Nejdřív trávník, pak hrubá stavba

16.07.2019

Jezdím tudy skoro denně. Před rokem či dvěma přijely bagry a náklaďáky a začaly těžit a odvážet zeminu. Pak na několik měsíců uzavřeli komunikaci, aby zhotovili novou silnici. Chvályhodný čin! Ulevilo se nejen řidičům, ale určitě i starousedlíkům, neboť nová cesta odvedla dopravu z obce. Potud tomu rozumím.


Vedle obce o pár desítkách číslech popisných má vyrůst velký golfový resort s vilami k trvalému bydlení i zázemí pro golfisty. Je to kousek od Prahy, zájem určitě bude.

Poté, co zprovoznili obchvat obce, stačili před zimou ještě vybudovat chodníky a vysázet zeleň. Na jaře se pak do areálu vrátila těžká technika, k bagrům a náklaďákům přibyly jeřáby. Zdá se, že byly zahájeny výkopové práce a začínají vznikat základy pro samotný rezort.

Projíždím a sleduji partu zahradníků, jak denně seká trávu a pečlivě ošetřuje zeleň podél silnice, která prochází obrovskou stavební parcelou mezi poli. Sama sebe se ptám, změnily se postupy a dnes je standardem, že se nejdřív udělají zahradnické práce a pak teprve nastupuje těžká technika? Nebo si existenci chodníků uprostřed staveniště vyžádala obec? Jaký důvod asi bude ten pravý?