Jak zvládnout domácí učení

23.03.2020

Skládám poklonu našim učitelům. Po pár dnech domácí výuky jsem měla pocit, že má trpělivost s potomky je zcela vyčerpána. Podle nových zpráv nás v roli domácích učitelů čekají další dva měsíce. To už není přechodné období, to je regulérně skoro celé pololetí výuky doma! Jak to zvládnout po odborné stránce, jak to dát s nadhledem a v klidu?

Kdykoliv jsem přišla k nám do školy, učitelé byli v pohodě. Jak to jen dělají, co je ten tajný trik? 😊

Děti se naučily spojit se s třídou v konferenčním hovoru (tahle dovednost v osnovách nebyla 😊) a diskutují o tom, jak se jim domácí učení daří. Někteří "stíhají" projít novou látku i úkoly za dvě hodinky denně, jiní nad nimi sedí značnou část pracovní doby svých rodičů. Jak se učitelům podaří navázat na pololetí, kdy se půlka třídy učila svépomocí dvě hodiny denně a druhá půlka tomu dala podstatně víc?

Přejít během pár dnů z off-line výuky do on-line světa byla pro učitele velká výzva. Procházíme tímto procesem s nimi a za naši školu dávám palec nahoru. Co dál je čeká? Jak se jim podaří navázat na tento neplánovaný experiment? Přichází čerstvý vítr do českého školství?