Hurá, první sníh!

13.11.2019

Vzbudili jsme se a je tam bílo. Dětem září oči a dcera se domáhá toho, že si do družiny vezme boby. První sníh do odpoledne nejspíš roztaje, tak proč si ho neužít hned po ránu? Někdo tomu říká chřipkové období, pro mě začíná doba saunovací a otužovací.

Sauna je proti chřipce mnohem účinnější prevencí než vitamíny z lékárny, s dětmi se otužujeme od mala. Holka sice na začátku trochu prská, že v sauně je moc horko a v ochlazovacím bazénku je led, už i ona si ale oblíbila saunovací rituály.

Když je venku bílo, přidáváme do repertoáru ranní a večerní pobíhání bosky ve sněhu. Člověk musí překonat předsudky a vnitřní přesvědčení, že z toho bude nemocný. Naopak, zkuste to! Stačí začít pár kroky a postupně prodlužovat na půl minuty, na minutu. Ono to pro ranní osvěžení stačí a nabije energií na celý den. Akorát je důležité potom nohy dobře promasírovat suchým ručníkem a rychle šup do teplých ponožek. A jak příjemné je zchladit nohy ve sněhu po celém dnu v práci!


Je to bláznivé? Nemáte na takové věci po ránu myšlenky ani čas? Večer jste příliš unavení? Pusťte si do života nové zkušenosti a dejte otužování šanci! Za dvě minuty máte hotovo a získáte spoustu volného času, který byste v době chřipkové proleželi v posteli s horečkou a aspirinem 😊