Hadí žena

10.10.2019

Hlavní hrdinkou je Lara, úspěšná mladá žena. Velký černý mrak, který se objevil v jejím životě, s sebou přinesl návrh na rozvod ze strany Lařina manžela. Lara s rozvodem nesouhlasí, má za to, že je skvělou manželkou a rozvod je jeden velký omyl. Manžel si však stojí za svým a zoufalá Lara se rozhodne k ráznému kroku: odjede hledat pravdu do Peru. Tam má v úmyslu vyhledat místní šamany a pod jejich vedením se dozvědět něco víc sama o sobě.

První velkou zkouškou je pro ni samotné nalezení šamanů a jejich přesvědčení, aby ji k sobě přijali. Lara poté prochází zkouškami náročnými na fyzickou i psychickou sílu, naučí se jezdit na koni, překonávat strach. Po několika měsíčním výcviku se vrací domů dořešit situaci s manželem. Jak se teď dívá na jejich vztah a jak přistupuje k rozvodu? Dočtete se v knize, jejíž podtitulek zní: duchovní román o hledání podstaty ženské síly.

Knihu jsem měla zapůjčenou ze Vzorné lidové knihovny ve Velkých Popovicích. Půjčování nebo vlastnění knih je však už úplně jiná otázka, ke které se třeba dostanu někdy příště :-) 

Hernán Huarache Mamani, vydalo nakladatelství Motto, rok vydání 2015