Doba roztěkaná

18.10.2022

Co jsem si odnesla z konference Týden inovací? Z pohledu marketéra cením výbornou přednášku Kovyho o influencer marketingu 👍Skvělé bylo také téma digitálního detoxu. DOBA ROZTĚKANÁ. Tak by se dala charakterizovat současnost plná notifikací, mailů, firemních chatů a diskuzí v uzavřených či veřejných skupinách.

Psycholožka Markéta Homolkova z organizace Replug.me, která pomáhá lidem najít zdravý vztah k technologiím, udělala mezi posluchači krátkou anketu. Vyzvala je, aby tipovali, jak dlouho dnes dokáže zaměstnanec v průměru soustředěně pracovat. Z publika se ozývaly tipy od 7 do 12 minut. 

Podle průzkumu jsou to však pouhé 3️⃣ minuty! 👈

To jako fakt?

Podle přednášející dnes člověk celý den kmitá mezi nespočtem podnětů, postrádá koncentraci a čas na soustředěnou práci. Domů odchází vyčerpaný s pocitem, že za celý den pořádně nic neudělal. Přesto neodolá, a ještě večer před ulehnutím zkontroluje maily (jen pro jistotu 😉) a ráno po probuzení jako první udělá co?

Při své práci často tvořím texty, a to si žádá hluboké soustředění i několik hodin v celku. Dokážu to díky práci z domova. Jen stěží bych dokázala plnit termíny klientů, kdybych svou pozornost nechala každé tři minuty utéct jinam.

Jak to máte vy? Z kolika aplikací vám chodí notifikace? A co vám pomáhá udržet si soustředění?

#inovace #pracesmysli #osobnirozvoj #nastavenimysli #mindset 

#B2B #B2Bmarketing #copywriting #tydeninovaci